Διεθνές Διαγωνιστικό Τμήμα / Ιnternational Competiton Section 

Hollywood Movie

Volker Schreiner

7'

Γερμανία / Germany

 

Jonah

Kibwe Tevares

17'

Η.Β. / U.K.

 

The Chair

Grainger David

10'

Η.Π.Α. / U.S.A

 

Snail Trail

Philipp Artus

3'

Γερμανία / Germany

 

Death of a Shadow

Tom Van Avermaet

20'

Βέλγιο, Γαλλία / Belgium, France

 

The Devil

Jean-Gabriel Périot

7'

Γαλλία / France

 

Nostalgic Z

Carl Boutellier

14'

Γαλλία / France

 

Momentum

Boris Seewald

7'

Γερμανία / Germany

 

First Yugoslavian Cosmonaut

Rene Nuijens

3'

Ολλανδία, Σερβία / The Netherlands, Serbia

 

Bear Me

Kasia Wilk

6'

Γερμανία, Πολωνία / Germany, Poland

 

Comics at War

Thiago B. Mendonça, Rafael Terpins

19'

Βραζιλία / Brazil

 

Second Wind

Sergey Tsyss

7'

Ρωσία / Russia

 

Hviezda (The Star)

Andrej Kolencik

19'

Σλοβακία / Slovakia

 

1982

Yıldıray Yıldırım

7'

Τουρκία / Turkey

 

Bad Toys II

Daniel Brunet

6'

Γαλλία / France

 

Through the Lens of inkedKenny

Denize Galiao, Marie Elisa Scheidt

17'

Καναδάς / Canada

 

Dog Skin

Jacquet Nicolas

13'

Γαλλία / France

 

The Mass of Men

Gabriel Gauchet

17'

Η.Β. / U.K.

 

American Capitalism, A Self Portrait

Thibault Le Texier

9'

Γαλλία, Η.Π.Α. / France, U.S.A.

 

Column (Kolona)

Ujkan Hysaj

22'

Κόσοβο / Kosovo

 

 

 

Do you Have a Minute? (Ce l'hai un minuto?)

Alessandro Bardani, Luca Di Prospero

9'

Ιταλία / Italy

 

Sinceridad

Andrea Casaseca Ferrer

2'

Ισπανία / Spain

 

More Than Two Hours

Ali Asgari

15'

Ιράν / Iran

 

History of Virginity

Sophie Haller

6'

Ελβετία / Switzerland

 

Sonntag

Jochen Kuhn

14'

Γερμανία / Germany

 

Juliette

Maud Lazzerini

17'

Γαλλία / France

 

Nicoleta

Sonia Liza Kenterman

20'

Η.Β., Ελλάδα / U.K., Greece

 

The Captain

Nash Edgerton, Spencer Susser

6'

Αυστραλία, Η.Π.Α. / Australia, U.S.A.

 

Edmond was a Donkey

Frank Dion

15'

Γαλλία, Καναδάς / France, Canada

 

And Death will be Alright

Laurent Srey, Nicolas Lim

7'

Γαλλία / France

 

Night Shift

Zia Mandviwalla

14'

Νέα Ζηλανδία / New Zeland

 

Helmut

Eric Turpin, Rose Turpin

8'

Γαλλία / France

 

Trespass

Paul Wenninger

11'

Αυστρία / Austria

 

House Party (Chefu')

Andrian Sitaru

18'

Ρουμανία / Romania

 

 

Riddle of the Black Cat

Jonathan Rinzler

9'

H.Π.Α. / U.S.A.

 

Loot

Greg Rom

10'

Νότιος Αφρική / South Africa

 

Short Message

Vardan Danielyan

12'

Αρμενία / Armenia

 

Mountain in Shadow (Montaña en Sombra )

Lois Patiño

14'

Ισπανία / Spain

 

From Dad to Son

Nils Knoblich

6'

Γερμανία / Germany

 

 

Sisters

Martha Abad Blay

15'

Ολλανδία / The Netherlands

 

Not Funny (No Tiene Gracia)

Carlos Violade

14'

Ισπανία / Spain

 

 

Legenda

Márton Szirmai

7'

Ουγγαρία / Hungary

 

Ephemeral (Efímera)

Diego Modino Hok

17'

Ισπανία / Spain

 

Saloperie du Pruneaux

Rinaldo Marasco

18'

Ελβετία / Switzerland

 

Dad's Stick

John Smith

4'

H.Β. / U.K.

 

Matilde

Vito Palmieri

10'

Ιταλία / Italy

 

The Course of Things

Claude Piguet, Annelore Schneider

10'

Ελβετία / Switzerland

 

Gates of Life

Hannes Vartiainen, Pekka Veikkolainen

6'

Φινλανδία / Finland

 

Lief Konijn

Camiel Schouwenaar

13'

Ολλανδία / The Netherlands

 

Debtfools

Φίλιππος Βαρδάκας, Δέσποινα Οικονομόπουλου / Filippos Vardakas, Despina Economopoulou

9'

Ελλάδα / Greece

 

 

Between Regularity and Irregularity

Masahiro Tsutani

8'

Ιαπωνία / Japan

 

Doghouse

Morgan Bushe

16'

Ιρλανδία / Ireland

 

 

The Companion

Alvaro Delgado-Aparicio

23'

Περού / Peru

 

My Daddy is a Movie Director

German Roda

4'

Ισπανία / Spain

 

Συνθήκη 10/60 / Amendment 10/60

Άκη Πολύζου / Akis Polyzos

22'

Ελλάδα / Greece

 

Double Take

Tobias Anderson

1'

Σουηδία / Sweden

 

Ziegenort

Tomasz Popakul

20'

Πολωνία / Poland

 

Voice Over

Martín Rosete

10'

Ισπανία / Spain