Διεθνές Διαγωνιστικό Τμήμα / Ιnternational Competiton Section 

Meu Amigo Nietzsche (My Friend Nietzsche)

Fáuston da Silva

15'

Βραζιλία / Brazil

 

Auguries of Innocence

Thomas Villepoux

17'

Γαλλία / France

 

Des (pecho) Trucción

Maria Ruiz

11'

Βενεζουέλα / Venezuela

 

Ballet Spiral

Sam Asaert

3'

Βέλγιο / Belgium

 

 

The Fascist

Taneli Mustonen

5'

Φινλανδία / Finland

 

Zinneke

Rémi Allier

19'

Βέλγιο / Belgium

 

The Cowboy – in color

Trygve Nielsen

7'

Νορβηγία / Norway

 

A Single Body

Σωτήρης Δουνούκος / Sotiris Dounoukos

19'

Αυστραλία, Γαλλία / Australia, France

 

Typist

Sergey Vlasov

14'

Ισραήλ / Israel

 

Supervenus

Frédéric Doazan

3'

Γαλλία / France

 

A Film Is A Film Is A Film

Eva von Schweinitz

16'

Η.Π.Α. / USA

 

Vingers

Michiel ten Horn

10'

Ολλανδία / The Netherlands

 

 

Maasai

Χάρης Λαγκούσης / Harry Legoussis

17'

Ελλάδα / Greece

 

Worse Than Yesterday, Better Than Tomorrow

Thaïs Odermatt, Carlos Isabel

24'

Ελβετία / Switzerland

 

Apple

Magomed Kaziev

8'

Ρωσία / Russia

 

The Chicken

Una Gunjak

15'

Γερμανία, Κροατία / Germany, Croatia

 

Sonuncu (The Last One)

Sergey Pikalov

15'

Αζερμπαϊτζάν / Azerbaijan

 

 

Welkom

Pablo Munoz Gomez

16'

Βέλγιο / Belgium

 

Spectrum

Δημήτρης Γκότσης / Dimitris Gkotsis

12'

Ελλάδα / Greece

 

Emergency Calls (Hätäkutsu)

Hannes Vartiainen, Pekka Veikkolainen

15'

Φινλανδία / Finland

 

 

 

 

A Blue Room

Tomasz Siwinski

15'

Πολωνία, Γαλλία / Poland, France

 

 

Slomo

Joshua Izenberg

18'

Η.Π.Α. / USA

 

Sub Rosa

Thora Hilmarsdottir

16'

H.B., Ισλανδία / U.K., Iceland

 

Notes on Blindness

Peter Middleton, James Spinney

13'

Η.Β., Η.Π.Α., Αυστραλία / U.K., USA, Australia

 

Virtuos Virtuell

Maja Oschmann, Thomas Stellmach

7'

Γερμανία / Germany

 

Crazy Calligraphy

Adiong Lu

20'

Ταϊβάν / Taiwan

 

Ad Esempio

Silvio Governi

15'

Ιταλία / Italy

 

4 Grad kaltes Wasser

Gabriel Studerus

9'

Ελβετία / Switzerland

 

 

 

Alfonso

Jan-Eric Mack

19'

Ελβετία / Switzerland

 

Gloria

Tamar Baruch

15'

Καναδάς, Ισραήλ / Canada, Israel

 

As He Lay Falling

Ian Waugh

19'

Η.Β. / U.K.

 

Tau Seru

Rodd Rathjen

8'

Αυστραλία, Ινδία / Australia, India

 

 

The Shirley Temple

Daniela Sherer

10'

Η.Β. / U.K.

 

The Boy with a Camera for a Face

Spencer Brown

15'

Η.Β. / U.K.

 

 

La Reina

Manuel Abramovic

19'

Αργεντινή / Argentina

 

Rupert's Ship

Daniel Pace

22'

Η.Π.Α. / USA

 

 

The Hunger

Benoit De Clerck

16'

Βέλγιο / Belgium

 

 

Borderless

Ahmad Albakri

5'

Παλεστίνη / Palestine

 

Zima

Christina Picchi

12'

Ρωσία / Russia

 

 

Things I Should Stop Thinking About Thinking

Mr Castro

1'

Η.Β. / U.K.

 

 

Πέρα και Πάνω / Above and Beyond

Ανίτα Χαμηλού / Anita Hamilou

7'

Ελλάδα / Greece

 

Null

David Gesslbauer, Michael Lange

4'

Γερμανία / Germany

 

Fish Heads

Salvatore Castellana

23'

Ιταλία / Italy

 

Butter Lamp

Hu Wei

16'

Κίνα, Γαλλία / China, France

 

 

Armen (The Arm)

Thomas Lunde

14'

Νορβηγία / Norway

 

Whale Valley

Gudmundur Arnar Gudmundsson

15'

Δανία, Ισλανδία / Denmark, Iceland

 

Ljepotan

Sasa Ban

16'

Κροατία / Croatia

 

Manners in Public

Han-Jae Park

8'

Νότια Κορέα / South Korea

 

 

 

Thou Shalt Not Steal

Martina Malinová

12'

Τσεχία / Czech Republic

 

Sissy

Siri Rutlin Harildstad

12'

Νορβηγία / Norway

 

The Key

Kim Noce, Shaun Clark

7'

Η.Β. / U.K.

 

Claudiu & the Fish

Andrei Tanase

16'

Ρομανία, Γερμανία / Romania, Germany

 

Two Weeks - Two Minutes

Judith Poirier

2'

Καναδάς / Canada

 

Emo: The Musical

Neil Triffett

15'

Αυστραλία / Australia

 

 

Pocket Parking

Heikki Kujanpää

11'

Φινλανδία / Finland

 

Don't Fear Death

Louis Hudson

3'

Η.Β. / U.K.

 

 

Not Anymore: A Story of Revolution

Matthew VanDyke

15'

Η.Π.Α., Συρία / USA, Syria

 

L'impressa

Davide Labanti

15'

Ιταλία / Italy

 

Analogue People in a Digital Age

Keith Walsh

14'

Ιρλανδία / Ireland

 

 

Habana

Edouard Salier

22'

Γαλλία, Κούβα / France, Cuba