ISFFC 2011  PROGRAM

 

Σάββατο / Saturday    15.10.11    20:30

 

ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ / OPENING CEREMONY

 

1989 (When I was

five years old)

Thor Ochsner

11’,  Δανία

 

Ο Μπαμπάς μου,

ο Λένιν και ο Φρέντυ

Ρηνιώ Δραγασάκη

20’, Ελλάδα

 

Machine Man

Alfonso Mome & Roser

Corella

15’, Ισπανία

 

Eventus

Ντίνος Γρηγορίου

6’, Κύπρος

 

Ο Βιολιστής

Στελάνα Κληρή

16’, Κύπρος

 

Vicky & Sam

Nuno Rocha

13’, Πορτογαλία

 

Paths of Hate

Damian Nenow

10’, Poland

 

Art Studio 55

Πάρτυ Έναρξης

Κυριακή / Sunday    16.10.11    20:30

 

Mokhtar

Halima Quardiri

16’, Καναδάς, Μαρόκο

 

Choke

Michelle Latimer

5’, Καναδάς

 

Once...a dress

Αχιλλέας Κεντώνης &

Μαρία Παπαχαραλάμπους,

14’, Κύπρος

 

Twenty Dollars

Lam See Chit

14’, Hong Kong

 

Conversation Piece

Joe Tummer

7’, United Kingdom

 

Maya

Pedro Pio Partin Perez,

13’, Κούβα

 

Garagouz

Abdenour Zahzah,

24’, Αλγερία

 

Η Ταράτσα

Μάριος Ψαράς,

7’, Κύπρος

 

The Death of an Insect

Hannes Vartiainen & Pekka Veikholainen,

7’, Φινλαδία

Δευτέρα / Monday    17.10.11    20:30

 

All Clean

Γιάννης Γεωργίου, 7’,

Ηνωμένο Βασίλειο

 

Outsiplou

Damien Montaron, 16’,

Γαλλία

 

Love is not Enough

Αλέξης Ιωάννου, 16’,

Κύπρος

 

Convolo

Werther Germondari &

Maria Laura Spagnoli,

4’, Ιταλία

 

Kleb Dlya Pticy

(Bread for Bird)

Aleksandra Strelyanaya,

25’, Ρωσσία

 

Σκάβοντας για ένα Μέλλον

Έλμος Νεοκλέους, 21’, Κύπρος

 

Tonight is not a Good Night…for Dying

Ali Asgari, 4’, Ιράν

 

Balance

Coleen Alborough,

2’, Νότιος Αφρική

 

Διάδρομοι

Μιχάλης Γεωργιάδης, 18’, Κύπρος

 

Stardust

Nicolas Provost, 20’, Βέλγιο

Τρίτη / Tuesday    18.10.11    20:30

 

Martha Must Fly

Ma’ayan Rypp 

25’, Ισραήλ

 

Under Stress

Πάρης Πατσουρίδης 

10’, Ελλάδα  

 

In the Distance of a Glance

Χριστόφορος Ροδίτης

14’, Κύπρος

 

1925 aka Hell

Max Hattler

2’, Ηνωμένο Βασίλειο 

 

 

 

 

Handmade

Μόνικα Ηροδότου & Έυα Κοραή 

2’, Κύπρος

 

The Last Norwegian Troll

Pjotr Sapegim 

13’, Νορβηγία

 

Mr Foley

Mike Ahern & Enda Loughman

4’, Ιρλανδία

 

Στάχυα

Σάιμον Φαρμακάς 

25’, Κύπρος 

Τετάρτη/ Wednesday    19.10.11    20:30

 

End Transmission

James T. Hong,

Chen Yin – ju

17’, Ταιβάν, Ολλανδία,

Γερμανία

 

Στρούθιο

(εκτός διαγωνισμού)

Αλέξης Χαβιαράς

6’, Κύπρος

 

All Inclusive

Stanislay Brisehuk

4’, Ρωσσία

 

 

Dancing Life

Κώστας Κυριακίδης

21’, Κύπρος 

 

Ημίφως στην Εδέμ (εκτός διαγωνισμού)

Ντάινα Παπαδάκη

9’, Κύπρος

 

Bila Sam Mala (I was just a child)

Branko Lazic

24’, Βοσνία Ερζεγοβίνη

 

Gamba Trista

Francesco Filipi

8’, Ιταλία

 

11:50

Στυλιανός Κωνσταντίνου, 15’, Κύπρος 

Πέμπτη / Thursday    20.10.11    20:30

 

Αποταμιευτήρες

Υάκινθος Παυλίδης

22’, Κύπρος

 

Mercurio (Mercury)

Sandro Aguilar

18’, Πορτογαλία

 

Κόντρα

Δημήτρη Μπίτου

6’, Ελλάδα

 

Dystopia St.

Dave Cave

10’, Ηνωμένο Βασίλειο 

 

Shibuya – Tokyo

Tomonari Nishikawa

10’, Ιαπωνία

 

‘Αντυ και Λένα

Θεόδωρος Παναγίδης

9’, Κύπρος

 

Sukati (A Tale of Heaven)

Aroonpheng Phuttiphong 

5’, Θαιλάνδη

 

Dreams of Memory

Κώστας Χρυσάνθου

25’, Κύπρος

 

Justino

Carlos Amaral

7’, Πορτογαλία

Παρασκευή / Friday    21.10.11    20:30

 

Sometimes the moon

is velvet

Thomas Philips

16’, Ηνωμένο Βασίλειο

 

Ο φόβος είναι ο καλύτερος

φίλος του ανθρώπου

Γιάννης Οικονόμου

5’, Κύπρος

 

This means forever

Amanda Kernell

17’, Σουηδία

 

Farat (The Lighthouse)

Velislava Gospodinova

4’, Βουλγαρία

(εκτός διαγωνισμού)

Προσδοκίες

Σοφία Καρατζιά

3’, Κύπρος

 

Fotograma 23

Victor Santos

6’, Πορτογαλία

 

Ελένη και Χάουμ

Ευγένιος Ιωάννου

18’, Κύπρος

 

Xochimilco 1914

Viumasters

4’, Μεξικό

 

The Piano Tuner

Olivier Treiner

14’, Γαλλία 

Σάββατο / Saturday    22.10.11    20:30

 

Τελετή Βράβευσης | Awards Ceremony

Διάκριση| Award
European_Film_Awards_Malta.jpg
  • Vimeo
  • Facebook
  • Instagram
Επίσημος Εταίρος| Official Partner